KURS 3 MIESIĘCZNY
PROJEKTOWANIA I ARANŻACJI WNĘTRZ


KURS 3 MIESIĘCZNY
PROJEKTOWANIA I ARANŻACJI WNĘTRZ

WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ O WNĘTRZACH W PRAKTYCE:
IKONY DESIGNU / CERTYFIKOWANY DESIGN / FUNKCJONALIZM / NAJWIĘKSI PROJEKTANCI / UTILITAS FIRMITAS VENUSTAS / POLSKI DESIGN POWRÓT DO KORZENI / OD LOUIS PHILIPPE DO PHILIPPE STARCKA / WIODĄCE MARKI /


I ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

Wprowadzenie do kursu / Wstęp do zajęć / Integracja

Historia architektury, sztuki i wnętrz przybliżająca słuchaczom kursu wpływ: starożytnego Egiptu / Grecji / Imperium Rzymskiego na dalszy rozwój architektury, sztuki i projektowania wnętrz w czasach nowożytnych od renesansu po wiek XX-ty / Geneza dworu polskiego i cech charakterystycznych dla polskiego projektowania wnętrz / Europejskie średniowiecze : styl romański i gotycki i ich wpływ na epokę wiktoriańską.


II ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

Historia architektury, sztuki i wnętrz ciąg dalszy : Renesans wpływ odrodzenia na architekturę i wnętrza w Polsce / Barok we Włoszech odmienność stylu we Francji i Anglii / Rokoko styl Ludwika XV i Marii Antoniny / Klasycyzm i neoklasycyzm w architekturze i sztuce / Historyzm i eklektyzm w architekturze i sztuce XIX wieku / Secesja / Młoda Polska i echa narodowe w architekturze końca XIX wieku / Architektura XX wieku od modernizmu po postmodernizm / STUDIO / APARTAMENT / PENTHOUSE / LOFT


III ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

FUNKCJONALIZM – echa funkcjonalizmu we współczesnych projektach wnętrzarskich
Praktyczna kuchnia na małej powierzchni.
Funkcjonalna łazienka.
Pokoje dla dzieci w różnym wieku.
Prezentacja programu CAD DECOR PRO struktura budowy programu możliwości techniczne wspomagające pracę projektanta wnętrz / Prezentacja umożliwia zapoznanie się i zdobycie podstawowych informacji o możliwościach programu / Profesjonalna dokumentacja techniczna / Wizualizacje / Spacer w wirtualnej przestrzeni.
* Od 2005 roku współpracujemy z polską firmą Cad Projekt K&A dzięki długoletniej współpracy
nasi kursanci mogą skorzystać ze specjalnej oferty skierowanej tylko dla słuchaczy kursów w
ART STUDIO Warszawa.


IV ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

Do czego potrzebna jest znajomość rysunku technicznego?
Rysunek techniczny podstawy warsztatu przyszłych projektantów od inwentaryzacji do realizacji – ćwiczenia praktyczne, czytanie planów, pojęcie skali itd.
Omówienie teczki projektowej opanowanie całego procesu projektowego od koncepcji do dokumentacji wykonawczej po współpracę z klientem. / Plan pracy        – kolejność prac remontowych.

Ergonomia i jej wpływ na projektowanie wnętrz.

Ćwiczenia projektowe na zajęciach plus prace domowe.


V ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

Prezentacja wiodącej marki farb omówienie strony technicznej i estetycznej w stosowaniu farb we wnętrzach / Pomoc w pracy projektanta.
Ponad 350 inspirujących zdjęć ukazujących możliwości palety barw we wnętrzu.
Wprowadzenie – omówienie teorii koloru od barw podstawowych, przez koło barw do kolorów chromatycznych i achromatycznych itd.
Wykład ilustrowany zdjęciami w 2D i 3D pokazuje zasady rządzące kolorem i możliwości budowania wnętrz w oparciu o kolor oraz wprowadza pojęcie zależności historycznych, geograficznych i kulturowych ciążących nad stosowaniem koloru we wnętrzu.
Problem „feng shui” i azjatyckiej gamy barwnej we wnętrzach europejskich.


VI ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

HISTORIA MEBLA
Materiałoznawstwo : projektowanie na wymiar kuchni, bibliotek etc. Najnowsze materiały, technologie i rozwiązania techniczne oraz wyposażenie, oświetlenie i dodatki.
Praktyczna wiedza niezbędna do zrozumienia ikon designu i stylistyk wnętrzarskich na przełomie XX i XXI wieku Przekrojowe pokazanie stylistyk meblarskich od renesansu. Wykład ukazuje nie tylko różnice następujących po sobie epok wnętrzarskich mających odbicie w meblarstwie, punktuje również różnice w meblu pomiędzy krajami europejskimi. Wpływ trendów europejskich na polskie wnętrza.


Kursy Art Studio to więcej niż kreatywne myślenie

VII ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

DESIGN XX WIEKU / Przekrój europejskiego i światowego designu.
IKONY DESIGNU / NAJWIĘKSI PROJEKTANCI I ICH DZIEŁA.
Od dekoracyjności secesji na przełomie XIX i XX wieku po dekonstrukcję przedmiotu.
CAMP ironia i inteligencja w Designie XX i XXI wieku.
Oświetlenie we wnętrzu od klasyki po nowoczesność i ikony design’u.
POLSKI DESIGN powrót do korzeni na przełomie XX i XXI wieku twórcze wykorzystanie polskiej tradycji.


VIII ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

POLSKI DESIGN w XXI wieku twórcze wykorzystanie polskiej tradycji.

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO */ zajęcia dodatkowo płatne
Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / omówienie funkcji okna wyboru projektu / Wyrysowanie szkicu pomieszczeń / Generowanie brył i zabudów – półki, blaty, zabudowy itd. / Rysowanie pomieszczenia i jego edycja (okna, drzwi, wnęki, skosy / Techniki wstawiania szafek / wstawianie sprzętu AGD / Ćwiczenia praktyczne
* Do zajęć z zakresu projektowania w programie CAD Decor PRO potrzebny jest własny laptop z
wgranym programem / Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w czasie prezentacji
programu CAD Decor PRO.


IX ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

UTILITAS, FIRMITAS, VENUSTAS
Czym jest piękno? część I / Harmonia / Proporcje / Symetria /

Kompozycja i jej wpływ na projektowane wnętrza.

Najczęściej popełniane błędy kompozycyjne.
CERAMIKA UŻYTKOWA WE WNĘTRZU
Wybrane kolekcje glazury i terakoty.
Pracujemy na próbkach materiałowych i katalogach.
Najnowsze trendy.
Zagadnienia projektowe omówienie formy i funkcji wnętrza oraz materiałów wykończeniowych, omówienie poszczególnych sekwencji : kuchnia, łazienka, pokój dzienny, biblioteka, gabinet, sypialnia, pokoje dziecięce.
Nasza praktyka i doświadczenie w projektowaniu wnętrz pozwala naszym kursantom ominąć pułapki projektowe – cenne porady.


X ZJAZD godz. 9.00 – 15.30

KAMIEŃ WE WNĘTRZU / Rodzaje i zastosowanie kamienia naturalnego w realizacjach projektowych : granit, marmur, trawertyn, serpentynit itd.

Pracujemy na próbkach materiałowych.

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO */ zajęcia dodatkowo płatne

Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / Samodzielne budowanie mebli i elementów dekoracji wnętrz / Dodawanie modeli z bazy / Nakładanie tekstur / wykorzystanie koloru / Projektowanie z użyciem płytek / Tworzenie zestawienia płytek i jego optymalizacja generowanie dokumentacji technicznej / Edycja dokumentacji / Ćwiczenia praktyczne.


Dodatkowy zjazd ** / godz. 9.00 – 15.30

** Dla osób dobierających Projektowanie wnętrz w Programie  CAD Decor PRO

OPRAWA DZIEŁ SZTUKI / PLAKAT / GRAFIKA / ZDJĘCIA

Dzieło sztuki i jego znaczenie we współczesnym wnętrzu : plakat, grafika warsztatowa, akwarela, obraz olejny, zdjęcie artystyczne itd. / Typy opraw stosowanych w obrazie olejnym, akwareli, plakacie artystycznym, zdjęciach itd.

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO * / zajęcia dodatkowo płatne

Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / zaawansowana edycja świateł / wykonanie wizualizacji podstawowej z zapisem / render i zapis JPG

Ćwiczenia projektowe na zajęciach.


XI ZJAZD

Nasz Kurs to 20 lat doświadczenia w uczeniu i 30 lat w projektowaniu wnętrz co przekłada się wysokiej jakości projekty naszych absolwentów.

Wyróżnia nas miła i rodzinna atmosfera, przyjazna i profesjonalna kadra nasi wykładowcy mają ukończone studia wyższe. Nasza szkoła kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy.

Egzamin / Obrona teczki projektowej        – kompleksowy projekt mieszkania lub domu, na który składają się rzuty, przekroje w skali 1:100, 1:50, 1:20        / Specyfikacja materiałowa : produkty, marki , ceny / Wyposażenie wnętrz : produkty marki, ceny / Rozmieszczenie punktów świetlnych / instalacja wodno – kanalizacyjna etc. / Więcej szczegółowych informacji na Kursie.

Zaświadczenie M.E.N.

© Copyright by ART STUDIO Warszawa 2022 / Program autorski kopiowanie i rozpowszechnianie bez zezwolenia zabronione.

Na nasze zajęcia zapraszamy fachowców z branży wnętrzarskiej oraz projektantów.


MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW:

Notatnik / ołówek / torba, katalogi, materiały informacyjne.
Dostępność na zajęciach pism wnętrzarskich, literatury fachowej, pracujemy na próbkach materiałowych i katalogach.

Zajęcia prowadzone są w formie stacjonarnej tylko w Warszawie 01-786
przy ul. Ks. J. Popiełuszki 3. nieopodal CH Arkadia.

Dziękujemy za informacje od naszych absolwentów.

Cieszą nas nowe projekty i ciekawe realizacje wnętrzarskie,

nowe rozwiązania w meblach czy innowacyjne zastosowanie materiałów w Państwa realizacjach jak i publikacje w prasie wnętrzarskiej.

Nasi absolwenci doskonale radzą sobie z nowymi wyzwaniami i zmieniającymi się trendami na rynku projektowania wnętrz / Dziękujemy za polecanie naszej Szkoły Projektowania Wnętrz i dobre recenzje… UCZYMY OD 2002 ROKU

Zmiany programowe w roku szkolnym 2022/2023

Tylko w ART STUDIO :

DESIGN XX wieku i DESIGN XXI wieku.  Bogaty program – najlepsze przygotowanie do zawodu Projektanta wnętrz. UCZYMY Z PASJĄ od 2002 roku

Projektowanie w polskim programie CAD Decor PRO

Zapraszamy

Zapisz się na Kurs / Terminy / Cennik


Zapisy

5 + 13 =