PÓŁROCZNY KURS PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

1 SEMESTR


UCZYMY Z SUKCESEM JUŻ 20 LAT

ART STUDIO Liderem w segmencie ekskluzywnych szkoleń wnętrzarskich Stworzyliśmy unikalny program nauczania dzięki dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w zakresie projektowania wnętrz. Od dwudziestu lat uczymy projektowania zmieniamy program wprowadzamy nowości z rynku wnętrzarskiego, śledzimy mody na szybko zmieniającym się rynku wybierając z nich najciekawsze propozycje. Wprowadzamy innowacje i nowe firmy z coraz bogatszej oferty polskiego rynku.

Nowoczesność : najnowsze wersje programu do projektowania wnętrz wzbogacają wiedzę naszych kursantów i wprowadzają projektowanie w najnowsze trendy XXI wieku. Stawiamy na znajomość design’u XX i XXI wieku. Nasi absolwenci tworzą najlepsze projekty na rynku. Misją naszej szkoły jest podnoszenie świadomości w zakresie projektowania wnętrz, dzięki temu powstają ciekawe i ponadczasowe projekty.


PROGRAM
PÓŁROCZNEGO KURSU
PROJEKTOWANIA I ARANŻACJI WNĘTRZ

WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ O WNĘTRZACH W PRAKTYCE:
IKONY DESIGNU / ŚWIATOWE INSPIRACJE / CERTYFIKOWANY DESIGN / FUNKCJONALIZM / NAJWIĘKSI PROJEKTANCI / UTILITAS FIRMITAS VENUSTAS / POLSKI DESIGN POWRÓT DO KORZENI / OD LOUIS PHILIPPE DO PHILIPPE STARCKA / WIODĄCE MARKI / PROJEKTUJEMY DLA KLASY ŚREDNIEJ I BIZNES

Wprowadzenie do kursu / Wstęp do zajęć / Integracja


HISTORIA ARCHITEKTURY / SZTUKI / WNĘTRZ

Historia architektury, sztuki i wnętrz przybliżająca słuchaczom kursu wpływ: starożytnego Egiptu / Grecji / Imperium Rzymskiego na dalszy rozwój architektury, sztuki i projektowania wnętrz w czasach nowożytnych od renesansu po wiek XX-ty / Geneza dworu polskiego i cech charakterystycznych dla polskiego projektowania wnętrz / Europejskie średniowiecze : styl romański i gotycki i ich wpływ na epokę wiktoriańską / Renesans odrodzenie idei antycznych w rzeźbie, malarstwie i architekturze europejskiej / Barok we Włoszech odmienność stylu we Francji i Anglii / Rokoko styl Ludwika XV i Marii Antoniny / Klasycyzm i neoklasycyzm w architekturze i sztuce / Historyzm i eklektyzm w architekturze i sztuce XIX wieku / Secesja / Młoda Polska i echa narodowe w architekturze końca XIX wieku / Architektura XX wieku od modernizmu po postmodernizm / STUDIO / APARTAMENT / PENTHOUSE / LOFT


FUNKCJONALIZM – echa funkcjonalizmu we współczesnych projektach wnętrzarskich

Prezentacja programu CAD DECOR PRO :
Struktura budowy programu możliwości techniczne wspomagające pracę projektanta wnętrz / Prezentacja umożliwia zapoznanie się i zdobycie podstawowych informacji o możliwościach programu / Profesjonalna dokumentacja techniczna / Wizualizacje /
Spacer w wirtualnej przestrzeni.


RYSUNEK TECHNICZNY

Do czego potrzebna jest znajomość rysunku technicznego?
Czytanie planów, pojęcie skali, zaczynamy od rysowania prostych brył i ich wymiarowania.
Ćwiczenia projektowe na zajęciach.


KOLOR WE WNĘTRZU

Praktyczna wiedza o wiodących markach, omówienie strony technicznej i estetycznej w stosowaniu farb we wnętrzach.
Wykład pokazuje zasady rządzące kolorem i możliwości budowania wnętrz w oparciu o kolor oraz wprowadza pojęcie zależności historycznych, geograficznych i kulturowych ciążących nad stosowaniem koloru we wnętrzu.
Ponad 350 inspirujących zdjęć ukazujących możliwości palety barw we wnętrzu.
Praktyczna wiedza o wykorzystaniu koloru w budowaniu wnętrza.
Materiałoznawstwo prezentacja tkanin i tapet – najnowsze trendy, wiodące marki.


HISTORIA MEBLA część I

Praktyczna wiedza niezbędna do zrozumienia ikon designu i stylistyk wnętrzarskich na przełomie XX i XXI wieku Przekrojowe pokazanie stylistyk meblarskich od renesansu. Wykład ukazuje nie tylko różnice następujących po sobie epok wnętrzarskich mających swoje odbicie w meblarstwie, punktuje również różnice w meblu pomiędzy krajami europejskimi. Wpływ trendów europejskich na polskie wnętrza.


DESIGN XX WIEKU

Przekrój europejskiego i światowego designu.
IKONY DESIGNU / Najwięksi projektanci i ich dzieła.
Od dekoracyjności secesji na przełomie XIX i XX wieku po dekonstrukcję przedmiotu.
CAMP ironia i inteligencja w designie XX i XXI wieku.
Oświetlenie we wnętrzu od klasyki po nowoczesność i ikony design’u.
POLSKI DESIGN powrót do korzeni na przełomie XX i XXI wieku twórcze wykorzystanie polskiej tradycji.

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO * /zajęcia dodatkowe płatne
Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / omówienie funkcji okna wyboru projektu / rysowanie szkicu pomieszczeń / generowanie brył i zabudów – półki, blaty, zabudowy itd. / rysowanie pomieszczenia i jego edycja : okna, drzwi, wnęki, skosy / techniki wstawiania szafek / wstawianie sprzętu AGD
Ćwiczenia projektowe na zajęciach


UTILITAS FIRMITAS VENUSTAS

Zagadnienia projektowe omówienie formy i funkcji wnętrza oraz materiałów wykończeniowych, omówienie poszczególnych sekwencji : kuchnia, łazienka, pokój dzienny, biblioteka, gabinet, sypialnia, pokoje dziecięce.
Nasza praktyka i doświadczenie w projektowaniu wnętrz pozwala naszym kursantom ominąć pułapki projektowe – cenne porady.


CZYM JEST PIĘKNO? część I

Harmonia / Proporcje / Symetria /
Kompozycja i jej wpływ na projektowane wnętrza.
Najczęściej popełniane błędy kompozycyjne.


KAMIEŃ WE WNĘTRZU

Rodzaje i zastosowanie kamienia naturalnego w realizacjach projektowych :
Zalety i wady granitu, marmuru, trawertynu, serpentynitu, labradorytu, łupków itd.
Ciekawe rozwiązania / pracujemy na próbkach materiałowych i katalogach.


CERAMIKA UŻYTKOWA WE WNĘTRZU

Wybrane kolekcje glazury i terakoty.
Pracujemy na próbkach materiałowych i katalogach.
Najnowsze trendy

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO * / zajęcia dodatkowo płatne
Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / samodzielne budowanie mebli i elementów dekoracji wnętrz /
Dodawanie modeli z bazy / nakładanie tekstur / wykorzystanie koloru / projektowanie z użyciem płytek / Tworzenie zestawienia płytek i jego optymalizacja generowanie dokumentacji technicznej / Edycja dokumentacji
Ćwiczenia projektowe na zajęciachUTILITAS FIRMITAS VENUSTAS

Zagadnienia projektowe omówienie formy i funkcji wnętrza oraz materiałów wykończeniowych, omówienie poszczególnych sekwencji : kuchnia, łazienka, pokój dzienny, biblioteka, gabinet, sypialnia, pokoje dziecięce.
Wycena prac projektowych / Umowa / Teczka projektowa /
Czym jest mood board ? ,,Tablica nastrojów”? Kolaż? Dlaczego profesjonalni projektanci jej nie używają?
Budowa marki osobistej – personal branding / Kompetencje kreatywne / Co czytać? / Jak korzystać z nowych kanałów informacyjnych / Wpływ projektanta i projektu na wizerunek klienta / Pierwsze kroki projektanta wnętrz / Praca z klientem


OPRAWA DZIEŁ SZTUKI / PLAKAT / GRAFIKA / ZDJĘCIA

Dzieło sztuki i jego znaczenie we współczesnym wnętrzu : plakat, grafika warsztatowa, akwarela, obraz olejny, zdjęcie artystyczne itd. / Typy opraw stosowanych w obrazie olejnym, akwareli, plakacie artystycznym, zdjęciach itd.

Projektowanie wnętrz w programie CAD DECOR PRO * / zajęcia dodatkowo płatne
Tworzenie poszczególnych pomieszczeń, wyposażenie, wprowadzanie materiałów wykończeniowych / zaawansowana edycja świateł / wykonanie wizualizacji podstawowej z zapisem / render i zapis JPG
Ćwiczenia projektowe na zajęciach


STYLISTYKI WNĘTRZARSKIE

Dominujące trendy na rynku projektowania wnętrz wykład ilustrowany zdjęciami w 2D kursanci zapoznają się szeroką gamą możliwości w zakresie stylizacji i kreowania wnętrz.
Je suise parisien / Downton Abbey / London Calling / Steampunck / W skandynawskim klimacie / Vintage / W wiejskim stylu / We want to be modern / East coast / Simply the best…

Praca ze słuchaczami kursu w ramach indywidualnych korekt.
Egzamin : test pisemny
Obrona teczki projektowej
Zaświadczenie M.E.N. / Projektant wnętrz
Certyfikat Profesjonalnej Szkoły Projektowania Wnętrz

Więcej informacji na Plan Zajęć

© Copyright by ART STUDIO Warszawa 2021 / Program autorski kopiowanie i rozpowszechnianie bez zezwolenia zabronione.

Na nasze zajęcia zapraszamy fachowców z branży wnętrzarskiej oraz projektantów.


MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW:

Notatnik / ołówek / torba plus materiały informacyjne.
Dostępność na zajęciach pism wnętrzarskich, literatury fachowej, pracujemy na próbkach materiałowych i katalogach.


CEL BIZNESOWY

SZKOLENIE umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników z wykorzystaniem wiedzy z zakresu szeroko pojętego projektowania wnętrz od obsługi Programu CAD Decor PRO po znajomość materiałów wykończeniowych i wiodących marek na rynku wnętrzarskim.
Szkolenie przydatne jest w różnych sektorach rynku od od projektantów mebli po firmy zajmujące się kompleksowym przygotowaniem wnętrz pod klucz.
Oferta skierowana jest do firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją : mebli, oświetlenia, tkanin, farb, glazury i terakoty, kamienia, parkietów itd.


DLA KOGO?

KURS PROJEKTOWANIA WNĘTRZ skierowany jest dla osób chcących zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu projektowania wnętrz, tym samym w praktyce korzystają z niego architekci, dekoratorzy i projektanci specjalizujący się w projektowaniu, stylizacji i home staging’u.
Zajęcia skierowane do osób związanych z szeroko pojętą branżą wnętrzarską od projektantów mebli po firmy zajmujące się kompleksowym przygotowaniem wnętrz pod klucz.
Kurs przeznaczony jest też dla osób, które nigdy nie zajmowały się profesjonalnie projektowaniem, chcą nabyć nowe kwalifikacje zawodowe, stawiają na rozwój osobisty lub spełniają swoją pasję. Nasz kurs odpowiada na ich potrzeby pozwalając zaprojektować własne mieszkanie lub dom na profesjonalnym poziomie.


CEL EDUKACYJNY

W ART STUDIO stworzyliśmy w 2002 roku pierwszy w Polsce autorski program nauczania akredytowany przez Kuratorium Oświaty i jako jedyni modyfikujemy go, reagując na zmieniające się potrzeby polskiego rynku wnętrzarskiego. Profesjonalnie przygotowujemy do zawodu przyszłych projektantów – architektów wnętrz.
System wykładów i ćwiczeń, w jakim odbywa się kurs, decyduje o wysokim poziomie merytorycznym absolwentów szkoły. Ich gruntowne wykształcenie i umiejętności praktyczne są doceniane na rynku. Najwyższa jakość, profesjonalizm oraz nowoczesne kształcenie kursantów to znak firmowy naszej szkoły.
Celem szkoleń jest przygotowanie kursantów do zawodu projektanta wnętrz. Efektem udziału w usłudze jest zdobycie wiedzy i kompetencji we wszystkich wskazanych w programie obszarach tematycznych. Po ukończeniu kursu nasi absolwenci posiadają praktyczną wiedzę pozwalającą samodzielnie zrealizować projekt wnętrz z wykorzystaniem najnowszych technik informatycznych w polskim programie CAD Decor PRO. Zdobędą też wiedzę na temat sposobu komunikacji z klientem – rozliczeń projektu z zakresu prac i odpowiedzialności projektanta wnętrz.Zapisz się na Kurs / Terminy / Cennik


Kursy w Art Studio to więcej niż wykłady

Zapisy

14 + 9 =